10 najlepších pláží v Thajsku

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Thajsko je známe pre svoje krásne biele piesočnaté pláže a ohromujúce, jasné modré more. Má viac ako 8.000 tropických ostrovov  a 3200 kilometrov pobrežia čím ponúka návštevníkom na výber širokú škálu pláží, kde okrem tichých osamelých zátok nájdete aj také s divokými párty pre turistov. Teraz si predstavte 10 pláží, na ktoré by ste si mali vybrať počas Vašej dovolenky v Thajsku. Či už ste skutočnými znalcami Thajska, alebo tam len prvýkrát cestujete, na týchto plážach prežijete zaručene krásnu dovolenku.

1. Sairee Beach , ostrov Ko Tao,   Sairee Beach nájdete na ohromujúcom ostrove Ko Tao, tiež označovaný ako Korytnačí ostrov. Pláž je len približne jednu míľu dlhá a nachádza sa na západnej strane ostrova. Obľúbená je predovšetkým pre šnorchlovanie a potápanie. Hoci sa ide o pomerne kľudnú oblasť, nájdete tu nočné kluby a bary. Na ostrov Ko Tao sa dostanete buď letecky alebo trajektom.

sairee-beach3

 

2. Lamai Beach , ostrov Koh Samui, Tí, ktorí hľadáte príjemnú, pohodovú rekreačnú oblasť ,  určite si ju vychutnáte na Lamai Beach, ktorá sa nachádza na ostrove Koh Samui, druhom najväčšom ostrov v Thajsku. Lamai Beach je menšia, tichšia rekreačná oblasť, pričom sa môže pochváliť dlhým úsekom pláže s bielym pieskom. Aj v tejto oblasti nájdete množstvo barov, reštaurácií ktoré Vás zasýtia a osviežia.

lamai-beach-2

3. Bophut Beach, ostrov Koh Samui, na Koh Samui sa tiež nachádza dedina a pláž Bophut. Táto oblasť si stále zachováva niektoré zo svojich pôvodných tradícií. Pláž je lemovaná ovysajúcimi palmy, až budete mať pocit, že ste v tropickom raji

bophut-beach-ostrov-koh-samui3

 

4. Mai Khao Beach , ostrov Phuket, najväčší ostrov Phuket je pravdepodobne najviac známy v Thajsku. Okrem hotelov, ulíc a reštaurácií ktoré tu rastú všade ako huby po daždi, nájdete tiež na Phukete zaujímavé a originálne miesta a fantastické pláže. Pláž Mai Khao Beach na severozápade ostrova Phuket má takmer 11 kilometrov a nachádza sa v národnom parku Sirin. Nie nadarmo sa Mai Khao prekladá ako “biele drevo” . Kľud a pokoj, ktorý tu zažijete, je občas rušený lietadlami, ktoré pristávajú na medzinárodnom letisku Phuket. Návšteva Mai Khao Beach je skutočný zážitok.

mai-khao-beach-8

 

5. Patong Beach, ostrov Phuket, cestovatelia, ktorí chcú viac, než len uctievať slnko, by mali navštíviť farebný a preplnený Patong, neoficiálne hlavné PÁRTY MESTO Phuketu. Táto oblasť je plná nočných barov, reštaurácií  a turistických obchodoch. Na 3,5 km dlhej pláži máte možnosť  nájsť množstvo vodných atrakcií – parasailing , vodné skútre..

patong-beach-ostrov-phuket-3

 

6. Sunset Beach, ostrov Ko Lipe, Pláž sa nachádza v malej zátoke na ostrove Ko Lipe, tiež sa nazývanou ako Hat Pramong. Ako to názov napovedá, táto pláž ponúka nádherné západy slnka. Jedná sa o pokojnú, krásnu oblasti, ktorá umožňuje cestujúcim nahliadnuť do života Thajska v minulosti. Sunset Beach ešte nie je domovom veľkých stredísk a tak si cestujúci môžu užiť jednoduchý život v pohodlných bungalovoch a chatkách.

sunset-beach-ostrov-ko-lipe-5

 

7. Maya Bay, ostrov Ko Phi Phi, toto nádherné miesto na ostrove Ko Phi Phi Leh je známe z filmu “The Beach” s  Leonardom DiCapriom. Dnes  turisti z celého sveta prichádzajú do tejto chránenej zátoky, ktorá je krytá z troch strán vysokými útesmi, aby si vychutnali tento krásny pohľad . Ostrov je tiež dobre známy pre vynikajúce potápanie a šnorchlovanie. Vzhľadom k tomu, že Phi Phi Leh je národný park, cestujúci musia zaplatiť poplatok 200 bahtov / cca 5,-€/  za vstup.

maya-bay-ostrov-ko-phi-phi5

 

8. Railay Beach v Ao Nang, Krabi, samozrejme aj na pevnine sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží Thajska, ktoré čakajú aby ste ich objavili . Oblasť Ao Nang v regióne Krabi na polostrove Railay, je tiež známa ako Rai Leh. Oblasť Ao Nang je obľúbená najmä u horolezcov, ktorí zdolávajú veľké vápencové skaly zo zeme a okolité kopce poskytujú ideálne prostredie pre všetky lezecké športy.

railay-beach-v-ao-nang-krabi1

 

9. Klong Prao, ostrov Koh Chang, na východnom pobreží Thajska má čo ponúknuť napríklad ostrov Koh Chang, ktorý je považovaný za menej turisticky rozvinutý. Ostrov sa nachádza v tesnej blízkosti kambodžskej hranice a môžete sa naň dostať z Bangkoku lietadlom alebo trajektom.

klong-prao-ostrov-koh-chang7

 

10. Koh Mak, ostrov Koh Mak, na malom ostrove Koh Mak vo východnej časti Thajska žije iba 500 ľudí. Nachádza sa tu obchod, škola a niekoľko reštaurácií a hotelov…. A samozrejme úžasne kľudné pláže, ktoré robia ostrov rajom.

koh-mak4

Comments

comments

Naša Facebook Stránka