7 Najlepších turistických atrakcií v Dominikánskej republike

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Dominikánska republika je známa ako cenovo dostupná a lákavá na all-inclusive rezorty. Krajina je podmanivá zmes kultúry, histórie a ohromujúcich prírodných krás. Medzi hlavné turistické magnety sú oblasti okolo Puerto Plata, Punta Cana, La Romana a Samaná. Avšak, kultúrny klenot krajiny je hlavné mesto Santo Domingo, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

1 Santo Domingo, najstaršie mesto v Novom svete, láskyplne zachováva klenoty svojou bohatou históriou a kultúrou. To NAJ na zozname pokladov mesta je historické Colonial City (Zona Colonial), ktorá je na zozname svetového dedičstva UNESCO, s dláždenými uličkami, nádherná španielska koloniálna architektúra a výborné reštaurácie.

santodomingocoloniacity3  santodomingocoloniacity2

2 Eastern National Park (Parque Nacional del Este) je domovom pre stovky druhov rastlín        a živočíchov, vrátane 112 druhov vtákov.

parque-nacional-del-este2 parque-nacional-del-este3

3 polostrov Samaná & Samana Bay – ostrovčeky a palmami lemované pláže.  Tento polostrov zahŕňa tiež populárne Parque Nacional Los Haitises, ekologickú divokú džunglu na ostrovoch, priesvitné vody a husté mangrovové lesy.

samana-bay-1  samana-bay-2

 

 

 

 

 

 

4 Playa Dorada  sa nachádza  pár minút od centra mesta Puerto Plata. Playa Dorada je jednou z najobľúbenejších plážových destinácií na severnom pobreží Dominikánskej republiky. Táto rekreačná oblasť sa nachádza na malebnom úseku pláže a je posiata lehátkami a kokosovými palmami.

playa-dorada-2 playa-dorada-1

 

5 Jarabacoa leží v krásnom prostredí Cordillera Central, krajine borovicových lesov, riek, vodopádov a najvyšších vrcholov v Karibiku. Návštevníci tu ocenia miernejšiu vysokohorskú klímu a členitý terén regiónu s mnohými cestami pre vynikajúcu horskú cyklistiku, turistiku a horolezectvo.

jarabacoa-1 jarabacoa-2

 

6 La Romana sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky, je domovom repliky pôvabnej dediny Altos de Chavón zo 16. storočia. Návštevníci tu môžu navštíviť tiež luxusné Casa de Campo Resort ktorý zahŕňa niekoľko hotelov, krásne upravené záhrady, jazdeckú školu a tenisové kurty.

la-romana-1

la-romana-2

 

7 Punta Cana, na východnom cípe Dominikánskej republiky, je jedným z najobľúbenejších turistických oblastí na ostrove. Toto miesto je známe pre svoje krásne pláže ( pláž Bavaro je favoritom) a prvotriedne golfové ihriská.

punta-cana-1 punta-cana2 punta-cana3

ponuku zájazdov slovenských a českých cestovných kancelárií nájdete v tomto linku: na.dovolenka365.sk/dominikanskask

ponuku zájazdov rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií nájdete v tomto linku: na.dovolenka365.sk/dominikanskaat

Comments

comments

Naša Facebook Stránka