Celoročná dovolenková destinácia Kapverdy

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Bývalá portugalská kolónia sa nachádza približne 500km západne od pobrežia Senegalu v Afrike. Hlavné mesto Praia je na ostrove Santiago, kde žije viac ako polovica miestnych obyvateľov. Nekonečné a krásne piesočnaté pláže, celoročne teplé more, potápanie, windsurfing a romantika na ostrovoch uprostred širokého rovníkového Atlantiku ďaleko od civilizácie. Práve to sú Kapverdy, slnko, oceán a bezpečné dovolenkové prostredie. Pozostávajú z 9 väčších obývaných a niekoľkých menších neobývaných ostrovov.  Na ostrovoch je počas celého roka teplota od 22°C v zimných mesiacoch až po 26°C v letných mesiacoch. Ostrovy sú suché s minimom zrážok, piesočné búrky sú najmä v januári a februári od africkej Sahary.

Najznámejšie a najobľúbenejšie sú ostrovy Boa VistaSal. Práve na najvýchodnejšom ostrove Boa Vista je jedinečná 18km dlhá pláž Santa Monica, jedna z najkrajších pláží na svete.

santamonica

Množstvo rôznych farebných rýb, morské korytnačky, útesy, piesočné duny a kombinácia exotických kultúr Afriky, Portugalska a Brazílie robia z tohto čarovného miesta na zemi nezabudnuteľnú dovolenkovú destináciu. Kúsok Brazílie, exotiky a divokých tancov môžete zažiť na karnevale Mindelo, ktorý sa koná každoročne vo februári na ostrove Sao Vincente. Na Kapverdy sa dá dostať celoročne priamym letom z Prahy, v letných mesiacoch aj z Bratislavy.

boa-vista

 

 

Comments

comments

Naša Facebook Stránka