Máme sa báť cestovať?

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Milí cestovatelia, dovolenkári,

Začal sa nový rok, úvodom chcem všetkých záujemcov a čitateľov nášho portálu pozdraviť a poďakovať za čas, ktorý venujete našim postrehom, ktoré tu občas prinesieme.

Rozmýšľal som, o čom napísať úvodný blog. Každý kto má rád cestovanie a všetky krásy a pôžitky s ním spojené, je určite znepokojený situáciou vo svete. Máme sa báť? Áno, opatrnosť je určite na mieste a nepochybujem o tom, že ovplyvní turistický priemysel v nasledujúcich rokoch. Na druhej strane naša modrá planéta ponúka stále široké možnosti, kde sa dá prežiť pekná dovolenka bez obáv z teroristických útokov.

Teraz sme v období predpredaja letných dovoleniek LETO 2016, súčasne prebieha sezóna predaja pobytov v exotických krajinách. Na trhu je široká ponuka zájazdov do celého sveta. Nedávno bol medializovaný prípad predaja exotických dovoleniek za podozrivo nízke ceny, ako to dopadlo? Klienti neodleteli, vysnívaná dovolenka ostala len na papieri… Toto považujem dnes za veľké riziko pre klientov, každý chce kúpiť vysokú kvalitu za nízku cenu. Všetci sa bojíme teroristov, ale málokto si preverí, u koho kupuje dovolenku, ako dlho je cestovná kancelária alebo agentúra na trhu, či sú na ňu sťažnosti. K dobrej dovolenke patrí aj kvalitné a spoľahlivé poistenie, je veľmi dôležité v prípade náhlych zdravotných problémov byť dobre poistený. Položme si otázku, pýtame sa predajcu, čo mám kryté v cestovnom poistení? Musím na mieste platiť za ošetrenie alebo to urobí všetko za mňa poisťovňa? U koho si uplatním poistnú udalosť? Seriózny predajca pomôže klientom s likvidáciou poistnej udalosti po dovolenke, považujem to za samozrejmosť. Veľa predajcov dá klientom len adresu a telefón na poisťovňu so slovami pošlite si to tam…

Vždy sa snažíme klientom poradiť, nájsť tú zlatú strednú cestu medzi cenou a kvalitou, samozrejme kto nič nerobí ani nič nepokazí. Niekedy je ozaj ťažké trafiť sa do vkusu klientov, každý má iné nároky, požiadavky, nie vždy je možnosť ich odhadnúť úplne správne. Poznáme stovky hotelov osobne, videli sme veľa krásnych pláží, za 12 rokov práce v cestovnom ruchu vieme aj na základe našich poznatkov a skúseností našich klientov odporučiť dobrú dovolenku. A o to nám ide…

A čo v prípade, že nebude bezpečne v Egypte, Tunise alebo Turecku? Na trhu je široká ponuka zájazdov do Európy – Grécko, Taliansko, Španielsko, Chorvátsko, Bulharsko, Cyprus….Jednoducho kto má rád more, stále si má z čoho vybrať.

Čo tak skúsiť krásy Sardínie?

cropped-lamadalena-compressor.jpg

Comments

comments

Naša Facebook Stránka