Prečo teraz kúpiť dovolenku?

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Je január, najchladnejší mesiac v roku, vonku je zima, konečne aj nasnežilo…Keď je zima chceme teplo a naopak keď je teplo hľadáme ochladenie. Ak nám prší chceme slnko, keď je veľa slnka túžime po daždi…vždy chceme niečo čo práve nemáme.

Prečo nepomyslieť práve teraz na leto? Je ideálny čas vybrať si dovolenku pri mori. Hlavne rodiny s deťmi majú teraz veľa možností výberu hotelov vhodných pre deti. Veľa ľudí čaká a odkladá to na poslednú chvíľu. Áno, nie všetci vieme, kedy budeme môcť mať voľno v lete. Samozrejme vždy tu bol a bude aj last minute pre tých, ktorí cestujú k moru na poslednú chvíľu. Momentálne veľa klientov čaká ako bude v Turecku, či tam bude bezpečne. Počul som veľa názorov, že Turecko bude lacné. Nie nebude. Turecko sa buď bude predávať za reálne ceny so štandardnými zľavami a ak nie, tak jednoducho cestovné kancelárie zrušia alebo výrazne zredukujú ponuku do tejto krajiny možno už v marci, najneskôr v apríli.

Už teraz je výrazný pokles záujmu o Tunisko a Egypt, Turecko klienti čakajú a váhajú…Ak nebude predaj na Turecko čo sa stane? Bude veľký tlak na európske destinácie, ktoré sa už teraz predávajú, čo samozrejme dvihne ceny resp. nebudú veľmi vysoké zľavy v lete počas last minute ponuky. Ruská klientela, ktorá vo veľkom navštevovala Turecko a Egypt sa presunie do Európy. Nebude možnosť pre malý trh ako je Slovensko vyžiadať izby navyše, nakoľko žiadne nebudú. Last minute môže byť aj za katalógovú cenu ak je silný dopyt, nie je to nič nezvyčajné…

Dnes sú stále zľavy až 35%, deti zdarma a okrem toho si možnosť vybrať si kam chcem ísť a nie čakať čo mi ostane…Dovolím si predpokladať, že v lete vysoké zľavy na Bulharsko, Chorvátsko, Grécko a Taliansko nebudú.

sunrise-1014711_1920 (1)

Comments

comments

Naša Facebook Stránka