Turecko znovu žiadané?

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Práve sme sa vrátili z pracovnej cesty po tureckej riviére. Na pobreží tureckej riviéry sú dokončené ďalšie nové hotely, iné sú zase prerobené. Aj v tomto novembrovom období boli niektoré hotely obsadené na viac ako 50%. Dôležitý je však postreh, kto boli teraz dovolenkoví hostia v tureckých hoteloch? Ešte počas letnej sezóny 2016 bol výrazne slabší záujem klientov o pobyt v Turecku zo strednej, ale aj západnej Európy. Samozrejme ešte chýbali aj ruskí klienti. Prevažovala domáca klientela, arabská, prípadne tureckí nemci. To sú nielen naše postrehy z leta 2016, ale aj poznatky našich klientov, ktorí tam boli počas tohto leta. Jednoducho podiel Európanov bol asi 30%. Momentálne v hoteloch dominovala západná klientela, čo len potvrdzuje už v septembri znovu rastúci záujem o túto krajinu. Vracajú sa aj ruskí klienti, ale tí majú svoje obľúbené hotely, ktoré často obsadia iba pre seba.

Bazény v areáli hotela Turecko

Všimol som si z komentárov niektorých aktivistov na sociálnych sieťach počas letnej sezóny 2016, že propagujeme dovolenky v arabských krajinách, dokonca islam a podobné nezmysly…Nie vôbec to tak nie je. My veľmi radi predávame všetky obľúbené destinácie Slovákov za posledné desaťročie. Egypt napríklad pre jedinečnosť Červeného mora, koraly a nízke ceny pobytov. Nemožno však vynechať ani Turecko, pretože nikde v Európe nedosiahne klient taký rozsah služieb, stravy, nápojov a hotelového zázemia často vybaveného tobogánmi a inými atrakciami za cenu, akú ju ponúka iba Turecko. Ak nerátam leto 2016 tak minimálne posledných 5 rokov Turecko dominovalo leteckým zájazdom Slovákov. Na druhej strane všetko zlé je na niečo dobré. Po nie celkom dobrej sezóne 2016 Turci nielenže nezvyšujú ceny, ale naopak často idú s cenou izieb dolu. Je to vidieť už z ponuky prvých zájazdov do Turecka na leto 2017, ktoré prišli na trh. Ďalšie postupne pribúdajú, pričom druhý decembrový týždeň produkt LETO 2017 bude takmer celý na trhu.

Veľmi radi predávame dovolenky do Španielska, Grécka, Talianska a iných obľúbených destinácií, neteší ma však skutočnosť, že po absolvovaní prvých prezentácií a prelistovaní niektorých katalógov je jasne vidieť, ako šli tieto krajiny s cenou hore. Na vine nie sú cestovné kancelárie, ale jednoducho hotelieri v týchto krajinách chcú vyťažiť maximum z toho, aký bol záujem o ich krajiny v lete 2016. Niektoré naše cestovné kancelárie radšej napríklad úplne vyradili z predaja Mallorcu, pretože miestni hotelieri neúnosne dvihli ceny, ktoré by boli pre väčsinu Slovákov neakceptovateľné. Navyše tento čarovný ostrov bol poslednú sezónu na hranici svojich kapacitných možností…

Morský svet priamo v hoteli Rixos

Ostáva len dúfať, že Turecko bude bezpečná destinácia, nakoľko tunajší hotelieri ponúkajú výborné služby za vynikajúce a najmä dostupné ceny. Vieme, že bezpečnosť je teraz pre klientov popri dobrej cene najdôležitejším kritériom pri výbere dovolenky. Stabilita počasia a teplota mora sú samozrejmosťou, ktorú netreba pripomínať, doba letu necelé 3 hodiny zo Slovenska robia túto krajinu ľahko dostupnou. Bude len dobre ak o Turecko bude znovu väčší záujem, paradoxne to pomôže aj klientom, ktorí chcú cestovať do iných krajín, aby ceny napríklad v už menovaných krajinách nešli neustále a najmä prudko nahor….

Comments

comments

Naša Facebook Stránka