Zopár tipov pri plánovaní dovolenky na Maledivách

Ak sa vám páčil náš článok môžete ho zdieľať:

Maledivy sú úžasná krajina tisícov ostrovov nachádzajúcich sa v Indickom oceáne.  Takmer všetky majú krásny biely piesok a pozvoľný vstup do vody vyhriatej slnkom ako aj bujnú tropickú vegetáciu. A všetci aspoň raz chceme byť ich súčasťou či i len na pár dní.  Jednoducho raj na zemi..

Keďže sa v poslednom čase čoraz viac vyskytujú v „cestovnom jedálničku“ našich turistov, pripravili sme zopár tipov pri plánovaní cesty a ozrejmili pár faktov o destinácii, ktoré Vám pomôžu pri rozhodovaní .

 resort1

Pri výbere stravovania či hotela je potrebné mať na mysli, že platby „navyše“ oproti plánovaným výdavkom na dovolenku môžu byť totiž až príliš vysoké, luxusné letoviská nevynímajúc. Potraviny sú dovážané či už loďami alebo lietadlami do hlavného mesta Male a odtiaľ sú ďalej distribuované do jednotlivých častí krajiny. Rozdiely cien 3*, 4* či  5 * rezortov nebývajú príliš veľké. Tiež je dobré sa rozhodnúť vopred, aký typ stravovania Vám vyhovuje.  Pokiaľ to budú len raňajky, treba si uvedomiť, že na ostrovoch nenájdete supermarket, kde si kedykoľvek môžete niečo dokúpiť. Treba rátať s tým, že obed a večera možno s pohárom vína Vás vyjde na 100,-€/deň. Aj preto sú v poslednej dobe  Maledivách obľúbené all inclusive resorty.

jedlo

All inclusive koncept však nie je v každom rezorte rovnaký, preto si treba vopred zistiť , čo je konkrétne v all inclusive službách zahrnuté – je v cene presso, kapučíno, minibar, koktaily,? na aké aktivity mám nárok v rámci balíka – kajak, minigolf, prípadne nejaké exkurzie v okolí?  prípadne častokrát položená otázka wifi? treba si uvedomiť, že niektoré rezorty ponúkajú wifinu za 10 dolárov na hodinu, resp. až 150 dolárov za týždeň. Aj preto je dobré si skontrolovať aspoň raz za pobyt Váš účet, aby ste na konci pobytu neboli nemilo prekvapený.

Maldivy sú o šnorchlovaní a potápaní. Sú rezorty, ktoré ťažia z neďalekých útesov a niektoré zas nie, pokiaľ sú obklopené veľkou lagúnou. V takomto prípade pokiaľ máte záujem šnorchlovať pravidelne, je potrebné si  šnorchlovanie rezervovať vopred, čo znamená skontrolovať si cenník rezortu za uvedené služby.

podmorsky-svet1

Ďalším špecifikom Maldív sú transfery do a z rezortov. Transfer z letiska do rezortov je veľmi na Maldivách drahý . Z tohto dôvodu si skontrolujte, či máte transfer v cene balíka a keď nie,  koľko Vás nakoniec vyjde, niektoré môžu byť totiž naozaj drahé . Sú len 2 možnosti ako sa dostať na „svoj ostrov“  – loďou alebo hydroplánom. Pokiaľ priletíte do hlavného mesta Male po 16tej, pravdepodobne budete musieť prvú noc stráviť práve v ňom a do rezortu sa dostanete až nasledujúci deň . Taktiež to platí pri odlete z Male domov, pokiaľ  je Váš odlet v noci. V tomto prípade budete musieť opustiť ostrov skôr a následne zostať niekoľko hodín na letisku, prípadne si zaobstarať hotel v blízkosti letiska. Všetko je to zapríčinené bezpečnostnými opatreniami, keďže niektoré lodné transfery majú posledný transfer okolo  17:00tej / rátajte s tým, že po pristáti lietadla čakáte na batižinu , atď../ a hydroplány nemôžu lietať pred a po západe slnka.  Pokiaľ ste sa rozhodli pre lodný transfer, treba ešte pripomenúť, že niekedy sa môže Vaša plavba predĺžiť najmä z dôvodu nepriaznivého počasia a tým pádom nepokojného mora. Takáto situácia môže nastať kedykoľvek v roku, nielen v počas obdobia dažďov.

A keď sme už pri počasí, aj tu aby sme zabránili sklamaniu, je potrebné si uvedomiť, že aj na  Maledivoch sa dokáže počasie pokaziť aj hlavne sezóne od novembra do marca.

Nakoľko  budete celý čas počas Vášho pobytu na ostrove o rozlohe 150 x 300 metrov, po 3 – 4 dňoch budete už možno unavený z oddychovania. Niekedy sa stáva, že klienti po pár dňoch stratia pojem o čase.  Väčšina cestujúcich plánuje len vyhrievať sa na slnku, popíjať koktaily a pozorovať západ slnka nad Indickým oceánom. Je však ale viac možností, ktoré je možné zažiť na Maledivách.  Maledivy sú jedným z popredných potápačských destinácií na svete. Pokiaľ ste ešte neskúsili potápanie, tak prečo nie zrovna tu! Maldivy sú známe pre svoje raje,  žraloky , delfíny či morské korytnačky. V priezračnej, čistej a hlavne teplej vode / nepotrebujete neoprén / nebudete mať problém ich spozorovať.  Pokiaľ  neholdujete potápaniu, šnorchlovanie je iste skvelá voľba. Útesy na Maledivách sú nedotknuté takže nemusíte ísť hlboko pod hladinu, aby ste vidieli veľa! Tunajšie vody sú prírodné morské akvárium s húfmi rýb, korytnačiek, morských koníkov.

korytnacka

Nezabudnuteľným zážitkom je počas pobytu je plavba a plávanie s delfínmi. Nie je žiadny problém pozorovať ich priamo z brehu . Ďaľšou možnosťou je surfovanie. To že ste nikdy v živote nesurfovali a neviete ako na to,  nie je žiadna výhovorka, za mierny poplatok Vám zamestanci dajú základný tréning, aby ste onedlho mohli sami brázdiť Indický oceán. A môžete ho prestriedať s paddleboardingom či vodnými bicyklami.

surfer

Maledivy boli vytvorené pre romantikov a pri návšteve tohto ostrovného raja, je potrebné spraviť si čas aj pre seba – odporúčame balijskú masáž priamo na pláži, kde Vás skúsení maséri vymasírujú a odbúrajú bolesť  z Vášho tela.  ani sa nenazdáte a hodinka z Vášho pobytu je za Vami..

Maledivy sú Raj.  More atolov vyčnievajúce z hlbokých modrých vôd Vás isto ohromí. Pri lete z Male takto vidíte jeden raj za druhým.  Rozhodne oplatí sa ich navštíviť

atloly

Comments

comments

Naša Facebook Stránka